איתור נזילות איתור ברור

אבחון רטיבות

אף אחד לא מכיר את הבית שלכם יותר טוב מכם. מהרגע שבו אתם נכנסים אליו, מרהטים, צובעים ובוחרים פרקט, הוא הבית שלכם. אתם יודעים היכן ארון החשמל, כמה מהר לוקח למים להתחמם ואפילו איזה רעש המקרר עושה בלילה. למרות שלא אתם בניתם את הבית, המגורים בו והשהות הממושכת מאפשרים לכם לזהות כאשר משהו מוזר מתרחש בבית, אך לא תמיד תוכלו, או תהיו מספיק מקצועיים, על מנת גם לאבחן ולהבין בדיוק מה גרם לשינוי המוזר וכיצד לתקן אותו. לאחת הדוגמאות הטובות היא רטיבות, למצוא אותה או לזהות אות כנראה יהיה די קל, אך לגבי אבחון רטיבות הדבר קצת שונה.

☑️אבחון רטיבות על הצד הטוב ביותר

☑️המחיר הטוב ביותר בשוק

☑️נותנים שירות בכל רחבי הארץ

☑️ניסיון של שנים בתחום

☑️זמינות מעכשיו לעכשיו

☑️ביצוע העבודה מא' ועד ת'

התקשרו עכשיו: 055-978-0890 ☎️

אבחון רטיבות
אבחון רטיבות
תוֹכֶן הָעִניָנִים

אבחון רטיבות בקיר

הרטיבות הכי מוכרת, וכנראה שהרבה יעידו שהיא גם הכי נפוצה, היא הרטיבות בקיר. ניתן לזהות אותה על ידי כתמים כהים המופיעים על הקיר כך שלפעמים גם מתפתחים לעובש או לפטרת. כאשר זיהיתם כתמי מים על הקיר זה הוא בדיוק הזמן לצלצל לבעל מקצוע על מנת לקבל אבחון רטיבות לקיר בו זיהיתם אותה.

המטרה של אבחון רטיבות בקיר, היא להבין ממה נגרמה הרטיבות, מה גודל הנזק, מה המקור של הרטיבות ולאחר שיסתיים הליך אבחון רטיבות בקיר שלכם, גם לתקן את הנזק שגרם לה ולהעלים אותה.

אבחון רטיבות בתקרה

בדומה לקיר, גם בתקרה יכולה להיווצר רטיבות. גם תופעה זאת מאוד נפוצה ואפילו נפוצה ביותר בבניינים משותפים או בבתים פרטיים הבנויים מגג דק או לא מיטבי.

רטיבות בתקרה בדירה יכולה להיגרם כתוצאה מנזילה או נזק בצנרת של הדירה שמעל, בגלל שהצנרת נמצאת בין שתי הדירות סביר להניח כי הרטיבות בתקרה מגיעה מהדירה מעל ודווקא שם יצטרך להתמקד ההליך של אבחון רטיבות וגם של תיקון המקור שגרם לה.

על צנרת ועל אבחון רטיבות

הצנרת הביתית מורכבת מצינורות וממחברים אשר מובילים מים הלוך ושוב ברחבי הבית. מדובר בתשתית חיונית לכל בית ואפילו לכל מבנה. כאשר אתם פותחים את הברז בבית שלכם, מים מתחילים לזרום אל הכיור. המים שמגיעים אל ברז מובלים על ידי הצנרת ואילו המים שמתנקזים מהכיור הלאה מובלים על ידי תשתית הביוב אשר גם בנויה בצורת צנרת ברחבי הבית שלכם.

כאשר יש נזק בצנרת, מים מטפטפים או זורמים החוצה, הם נספגים בקירות, בתקרה או היכן שהם עוברים ויוצרים רטיבות. גם אם הנזילה סמויה, הרטיבות מאפשרת לעלות עליה והיא מעין נורית אזהרה לזיהוי נזילות.

צנרת סמויה, רטיבות גלויה

אם כך, הקשר בין צנרת לבין רטיבות די ברור, כאשר יש נזילה בצנרת, מים יוצאים ממנה החוצה, נספגים במקום שלא אמור להכיל אותם ויוצרים רטיבות. ברוב הבתים והמבנים באשר הם הצנרת סמויה. זאת על מנת להגן על הצנרת מפני פגיעה אשר תגרום לנזק בבית וגם על מנת לשמור על היופי והטוהר של המבנה, אף אחד לא רוצה צינורות עוברים לו באמצע הסלון או באמצע המטבח.

אם הצנרת אכן סמויה, רטיבות גלויה יכולה להוות סימן זיהוי לנזילה או לנזק בצנרת, כך כשתזמינו ותרצו לשלם בעבור אבחון רטיבות מחיר יחסית נמוך, בפועל המחיר וההליך יתרכזו דווקא בנזילה, כך שהרטיבות היא רק סימן זיהוי מעל פני השטח.

אבחון רטיבות סמויה

כאשר הרטיבות גלויה הליך אבחון רטיבות היכן שנמצאת יהיה פשוט יותר, יש אפשרות פשוט להסתכל ולהתעמק ברטיבות וכך לקבל עליה מידע. כאשר הרטיבות סמויה הדבר מעט מסובך מיותר אך עדיין אפשרי.

בעלי מקצוע משתמים במכשירים ובשיטות מיוחדות, אשר דורשות הכרה והסמכה. המכשירים והשיטות מאפשרים לבעלי מקצוע להגיע גם לנזילות ולרטיבות סמויות, כך שרטיבות סמויה הופכת גם כן, קלה לזיהוי ואינדיקציה ממשית לקיום נזילה סמויה.

המצלמה הטרמית ככלי לביצוע אבחון רטיבות

כאמור,  ישנה רטיבות סמויה אשר יכולה גם להצביע על נזילה סמויה. על מנת להתגבר על מחסומי הראייה ועל הקושי שבאיתור רטיבות או נזילה סמויה וכמובן גם בביצוע אבחון רטיבות כאשר היא סמויה, בעלי מקצוע רבים יבחרו להשתמש במצלמה הטרמית. המצלמה יעילה במיוחד עבור קירות ותקרות, כאשר הצנרת מוחבאת מאחורי הקיר והתקרה.

יתרונות המצלמה הטרמית עבור אבחון רטיבות

למצלמה הטרמית יש כמה יתרונות אשר הופכים אותה יעילה מאוד ועל כן גם שימושית מאוד. למרות שהיא מאוד קלה לשימוש ומספקת תמונה ידידותית, עבודה זאת היא של בעלי מקצוע בלבד, חשוב להכיר את השימוש ואת התמונה של המצלמה היטב ולא להסתפק בעשה זאת בעצמך במקרה של אבחון רטיבות וגם בכל מקרה של זיהוי נזילה.

יתרונות המצלמה הטרמית עבור אבחון רטיבות

 1. מאפשרת גישה לקיר או תקרה ללא נזק או הרס של הקיר.
 2. מספקת תמונה בצבע אשר מבוססת טמפרטורה ועל כן מזהה גם רטיבות וגם נזילות.
 3. נוחה וקלה לשימוש (כאשר יודעים להשתמש בה).
 4. השימוש בה לא משאיר נזק נוסף כדוגמת לכלוך.
 5. מאפשרת קבלת תמונה איכותית גם כאשר הצנרת או הרטיבות סמויה לגמרי.

אבחון רטיבות בכל מבנה

בעלי מקצוע אשר מוסמכים לבצע אבחון רטיבות יעשו זאת בכל מבנה. חשוב להבין כי השירות מותאם בהתאם למבנה. לדוגמא אבחון רטיבות במסעדה יצא מתוך נקודת הנחה שיש צנרת מאוד מורכבת בשל כמות הכיורים והאסלות במסעדה ועל כן מיקום ומקור הרטיבות הוא שונה מאשר בדירה.

כאשר תזמינו את השירות חשוב להדגיש לבעל המקצוע באיזה סוג מבנה מדובר על מנת לקבל שירות אבחון רטיבות מיטבי.

מבנים בהם ניתן לבצע אבחון רטיבות:

 1. מסעדות.
 2. דירות בבניינים משותפים.
 3. בתים פרטים ובתים משותפים.
 4. מסעדות.
 5. מוסדות כדוגמת בתי ספר ותיאטראות.
 6. מפעלים גדולים (גם כאלה אשר משתמשים במים להליך הייצור).
 7. חצר הבית או גינה ציבורית.
 8. כל מבנה אחר אשר עולה על דעתכם.

כמה עולה אבחון רטיבות?

ישנם הרבה סוגים של הליכי אבחון רטיבות בהתאם לכל מבנה ועל כן גם מחיר אבחון רטיבות יהיה שונה בהתאם לכל מבנה. בעבור אבחון רטיבות בתוך הבית תשלמו 1200 שקלים, כלומר הליך כללי בפנים הבית.

כאשר הרטיבות במקום יותר ספציפי כדוגמת חדר השינה או המטבח תשלמו בעבור הליך זה 1500 שקלים. על אבחון רטיבות בבניין המחיר הגבוה ביותר והוא 1,800 שקלים, מתוך הנחה שהצנרת הכי מסועפת והנזק יכול להגיע מכל דירה.

מחירון אבחון רטיבות כללי

אבחון רטיבות מחיר מ-₪1200
גילוי מקור רטיבות מחיר מ-₪1200
גילוי רטיבות מחיר מ-₪1200

מחפשים אבחון רטיבות? חייגו 055-978-0890 ☎️

כל רטיבות מהווה סימן זיהוי לנזק כלשהוא בצנרת הבית. חשוב לבצע אבחון רטיבות מעמיק על מנת להבין אם הרטיבות היא כתוצאה מנזילה, חדירת גשם או כל גורם אחר.

רטיבות לרוב מצביעה על נזילה ועל כן, הזנחה של רטיבות אוטומטית מהווה גם הזנחה של נזילה.

התשובה היא לא, חשוב להיעזר בבעל מקצוע מנוסה.

כן, בכל מבנה בו יש צנרת או חשיפה לגשם יכולה להיווצר גם רטיבות.

דילוג לתוכן