איתור נזילות איתור ברור

נזילות

אנו חווים נזילות במיוחד בימי החורף, אך למעשה מדובר בתופעה שקיימת בכל עונות השנה. נזילות עלולות לפקוד אותנו עקב בעיות צנרת, או בעיות במערכת האיטום המאפשרת כניסת מי גשמים. לרוב, הזנחת הטיפול בנזילות יגרום להחמרת הבעיה, ולכן גם להוצאות כלכליות גדולות יותר עבורנו. בעוד בעבר נדרשה עבודה סיזיפית יחסית על מנת לגלות נזילות, היום התחום מפותח וכולל אמצעים המאפשרים איתור נזילות פשוט ומדויק.

☑️שירותי איתור נזילות באופן מקיף ומקצועי

☑️ייעוץ ראשוני ללא עלות

☑️נותנים שירות בכל רחבי הארץ

☑️מתמחים בכל סוגי הנזילות

☑️זמינות מעכשיו לעכשיו

☑️ביצוע העבודה מא' ועד ת'

התקשרו עכשיו: 055-978-0890 ☎️

נזילות
נזילות
תוֹכֶן הָעִניָנִים

מתי מתרחשת נזילה?

נזילות יכולות להופיע מסיבות שונות, ועלולות להתרחש בכל סוגי המבנים.
מהן הסיבות שבגינן אנו סובלים מנזילות?

פיצוץ צינור מים

בכל מבנה שבו אנו שוהים, קיימים צינורות תשתית רבים המעבירים מי שתיה, מי ביוב, ועוד. נזק באחד מהצינורות הללו, עשוי לגרום לנזילה או לפריצת מים מקיר המבנה שלנו. לעתים יהיה מדובר במים נקיים, אך ישנם מצבים שיגרמו גם לחדירת מי ביוב למבנה – מה שהופך את הסיטואציה להרבה יותר בעייתית.

כשלים במעטפת האיטום

כשלים במעטפת האיטום של המבנה, מתגלים לרוב עם תחילת ימי החורף הגשומים. ייתכן ומדובר בבלאי של שכבת האיטום בגג שלנו, בקירות החיצוניים של המבנה, ואפילו ברצפת המבנה שלנו. הדבר יגרום לחדירת מי גשמים, ולרוב זה יתרחש בעת היארעות גשם חזק יחסית.

בעיות ניקוז

לניקוז יש תפקיד חשוב בתכנון המבנה שלנו, ובמידה ויש בעיה כלשהי במרזבים שאמורים לנקז נוזלים מהגג או המרפסת שלנו – הדבר יגרום להצטברות מים שיחדרו בסופו של דבר אל תוך המבנה. הדבר יתבטא בצורת נזילות באזורים שונים, ובד"כ באזורים העליונים של המבנה.

טכנולוגיה של איתור נזילות

כשאנו סובלים מנזילות במבנה שלנו, לא תמיד נוכל לדעת מהו מקור הנזילה המדויק. נזילות בבניינים למשל, יכולות לחדור דרך הקירות החיצוניים של המבנה, ולהופיע על תקרות החדרים באחת הקומות. תחום איתור הנזילות התפתח רבות בשנים האחרונות, וכיום בעלי המקצוע מסוגלים לאתר נזילות בצורה מדויקת יחסית. הדבר מתאפשר באמצעות ציוד מתקדם ואמצעים שונים, המאפשרים למומחה להבין בדיוק מהיכן נובעת הנזילה ולהיכן היא התפשטה. בין האמצעים הללו נוכל למצוא:

  • מצלמות טרמיות לאיתור נזילות.
  • איתור באמצעות גז.
  • איתור באמצעות בלון.
  • סיבים אופטיים לאיתור נזילות בצנרת.
  • מכשירים אקוסטיים לאיתור נזילות.

איתור נזילות באמצעות מצלמות טרמיות

המצלמה הטרמית היא בין האמצעים הפופולאריים ביותר לגילוי נזילות במבנים וחצרות, והיא מאפשרת לבעל המקצוע לקבל תמונה צבעונית המבטאת את הבדלי הטמפרטורות באזור הנבחן. מכיוון שמים יוצרים שינוי טמפרטורות כשהם מתפשטים לאזורים שונים, הצבעים מאפשרים לנו להבין מהיכן מגיעה הנזילה, ולהיכן המים הספיקו להתפשט עד כה. הצילומים הצבעוניים שמספקת המצלמה הטרמית, הם קבילים משפטית במצבים שבהם יש צורך להוכיח את מקור הנזילה.

כיצד מזהים נוכחות של נזילות?

חלקם מהסימנים לקיום נזילה הם ברורים יחסית, ואחרים דורשים תשומת לב מסוימת מצידנו. ככל שנבין מהר יותר שקיימת נזילה, נוכל לטפל בה מהר יותר ולמנוע מעצמנו הוצאות כבדות בהמשך. ישנם מספר סימנים מוכרים לכך שקיימות נזילות במבנה או בחצר\גינה שלנו:

סימני עובש

העובש הוא למעשה שם כולל למשפחת פטריות המתפתחות בתנאי לחות ורטיבות. כשאנו מוצאים על הקיר או התקרה כתמי עובש ירוקים או שחורים, הדבר מעיד על כך שקיימת רטיבות, נזילה או חוסר אוורור בחדר. כך למשל, אם לא נאוורר היטב את חדר האמבטיה שלנו, הדבר יגרום במהלך הזמן להצטברות של כתמי עובש. בחדרים אחרים, נוכחות של עובש יכולה בהחלט להעיד על נזילות, ומומלץ להזמין מומחה לאיתור נזילות בהקדם האפשרי. נשימת נבגי העובש עשויה להזיק לבריאותנו, ולכן כדאי לטפל בו מהר ככל האפשר.

סימני בועות ו"זיעה" על הקירות

כשהרטיבות חודרת למבנה, ועוד לפני שהיא חודרת אל החדר, לעתים נהיה עדים לסימנים של בועות המופיעות מאחורי שכבת הצבע. הבועות הללו מעידות על הצטברות רטיבות שצפויה לחדור אל המבנה בקרוב, ולכן מצריכות הזמנת איש מקצוע לבדיקת נזילות. מעבר לבועות, מצב כזה יכול להתבטא גם בצורת טיפות הנוזלות על הקיר, ונראות קצת כאילו הקיר "מזיע".

נזילות, טפטופים והצפות

בשלבים המתקדמים של הנזילה ובמידה ולא טיפלנו בה בהקדם, נגיע למצב של נזילות וטפטופים מקירות ותקרות הבית שלנו, או מצב של הצפה בדירה. כל המצבים האלו הם בלתי נעימים כלל, וחלקנו כבר מכירים את הסיטואציות שבהן אנו מתעוררים לתוך חדר מוצף, או רצים לחפש דלי או גיגית כדי לקלוט את המים שמתחילים לטפטף עלינו בזמן גשם חזק. מצבים כאלו מצריכים הזמנה דחופה של איש מקצוע, שיבצע איתור נזילות מדויק וימצא את הפתרון המתאים ביותר עבורנו.

תיקון נזילות

השלב המגיע לאחר איתור נזילות, הוא שלב תיקון הבעיה. מכיוון שאיתור נזילות מקצועי מאפשר הבנה מדויקת של מקור הבעיה, התיקון יוכל להיות נקודתי, יעיל וחסכוני. בין שירותינו, אנו מציעים גם שירותי תיקון נזילות המתבצעים ברמה הגבוהה ביותר, ותוך הבטחה לראש שקט גם בעתיד. כדי לבצע תיקון נזילות הרמטי ומקצועי, יש להקפיד על מספר כללים:

איתור מדויק והכנת דרך פעולה

כאמור, השלב המקדים וההכרחי הוא איתור מקור הנזילה. במידה ונבצע איתור מדויק, נוכל לדעת כיצד לתקן את הבעיה באופן הטוב ביותר, ובכך לחסוך הוצאות נוספות עבורכם – הלקוחות. אנו מבצעים איתור נזילות באמצעות הכלים המתקדמים ביותר, ביניהם מצלמות טרמיות, מכשירים אקוסטיים, סיבים אופטיים ועוד.

בחירת חומרי האיטום הנכונים

כדי לתקן בעיית נזילות, כל בעל מקצוע חייב להכיר היטב את ענף האיטום ואת החומרים שהוא מציע. בין חומרי האיטום נוכל למצוא יריעות ביטומניות, זפת, חומרים פוליאוריטניים, יריעות PVC ועוד. כל חומר איטום מתאים לעבודה עם מצע אחר, ולכן בחירת החומר היא חשובה במיוחד. בעל מקצוע שאינו מנוסה מספיק עלול לבצע תיקון נזילות שלא יחזיק מעמד זמן רב, וכך הבעיה עלולה לחזור על עצמה לאחר מספר שבועות או חודשים.

ביצוע בדיקת תקינות

בגישה שלנו, עד שלא ביצענו בדיקת תקינות לעבודה שלנו, אין מדובר בעבודה מוצלחת. בדיקת תקינות יכולה להתבצע בצורת הזרמת מים בצינור שתוקן, הצפת מרפסת כדי לבדוק איטום, או המתנה לגשם החזק הבא כדי לאשר את תקינות מעטפת האיטום במבנה.  כך או כך, חשוב לנו לבצע בדיקת תקינות לאחר כל שירות שאנו מעניקים, כדי לוודא שתקבלו את מה ששילמתם עליו.

מחיר נזילות – בדיקה ותיקון

לשירותי תיקון ובדיקת נזילות מחיר משתנה, והדבר תלוי במספר פרמטרים שיקבעו את הצעת המחיר שתקבלו:

המכשור הנדרש

כפי שקראתם, יש אמצעים טכנולוגיים שונים המאפשרים איתור ותיקון נזילות.
כל אמצעי שכזה יביא עמו מחיר מעט שונה, המשתנה בהתאם לעלות המכשיר ולמיומנות הדרושה להפעלתו.

ותק בעל המקצוע

כשאנו מזמינים בעל מקצוע מנוסה לאיתור ותיקון נזילות, לרוב הוא ייגבה מחיר גבוה יותר מאשר חובבן או מתלמד בתחום. בתמורה, אנו מבטיחים לעצמנו עבודה איכותית, ראש שקט, ולעתים גם אחריות תקופתית על איכות העבודה.

עומס בהתאם לעונה

המחירים משתנים בין עונות השנה, וכשאנו מדברים על תחום הנזילות – עונת העומס היא עונת תחילת החורף. אם נזמין מומחה לאיתור נזילות בעונה זו, סביר להניח שנשלם מחיר גבוה יותר. מה אפשר לעשות? ובכן, להזמין בדיקת נזילות תקופתית עוד טרם הגעת החורף.

היקף הבעיה והעבודה הנדרשת

לאחר שאיתרנו את הנזילה, נוכל לבקש מבעל המקצוע לתקן אותה. לכל תיקון נזילות מחיר שונה, והדבר יהיה תלוי בהיקף הבעיה, החומרים הדרושים לתיקון שלה, והזמן הנדרש להשקעה מצדו של בעל המקצוע.

מחירון שירותי איתור נזילות כללי

שירותי איתור נזילות מחיר מ-1200₪
איתור נזילה בעזרת בלון מחיר מ-500₪
איתור נזילה בעזרת בדיקה טרמית מחיר מ-1200₪

רוצים לתקן ולאבחן נזילות בדירה? חייגו 055-978-0890 ☎️

ניתן לזהות את קיומן של נזילות ע"י סימנים כמו כתמי עובש, ריחות של עובש, בועות מאחורי שכבת הצבע, טפטופים או הצפות במבנה.

כיום קיימים אמצעים מתקדמים לאיתור נזילות, ביניהם מצלמות טרמיות, מכשירים אקוסטיים, איתור באמצעות בלון ועוד.

זמן ההגעה שלנו תלוי בעומס העבודה העונתי, אך אנו עושים מאמץ להגיע לכל לקוח בהקדם האפשרי.

זמן הבדיקה עשוי להשתנות בהתאם לגודל המבנה והיקפה של הבעיה, ולכן קשה לצפות מראש כמה זמן היא תיקח. בכל מקרה, זמן הבדיקה אינו משפיע על הצעת המחיר הראשונית שתקבלו מאיתנו.

דילוג לתוכן