איתור נזילות איתור ברור

מרזבים

מרזבים אחראיים למספר תפקודים חשובים במיוחד בתקינות המבנה שלנו, ולכן מומלץ להתקין אותם באופן מקצועי ומחושב. שירותים של תיקון מרזבים, פתיחת סתימות מרזבים וכדומה, הם פופולאריים מאוד במיוחד בעונת החורף, מתי שהמרזבים נדרשים לעבוד בצורה תקינה לחלוטין כדי למנוע בעיות איטום והסטת מים למקומות בעייתיים. במידה ואתם מעוניינים לבצע בדיקת תקינות למרזב שלכם, או שקיימת בו בעיה מכל סוג, אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר עוד היום, וליהנות משירות מקצועי והוגן.

☑️טיפול במרזבים באופן מקיף ומקצועי

☑️המחיר הטוב ביותר בשוק

☑️ניסיון של שנים בתחום

☑️נותנים שירות בכל רחבי הארץ

☑️זמינות מעכשיו לעכשיו

☑️אחריות רשמית בכתב על העבודה

התקשרו עכשיו: 055-978-0890 ☎️

מרזבים
מרזבים
תוֹכֶן הָעִניָנִים

מהם תפקידיהם של המרזבים?

על אף שרוב האנשים אינם יודעים זאת, למרזבים יש מספר תפקידים חשובים מאוד בתקינות המבנה שלנו, ובשמירה על איכות החיים שלנו בימי החורף. אילו תפקידים ממלאים המרזבים בחיינו?

שמירה על מערכת האיטום

תפקידו של המרזב בין השאר, הוא להוביל את המים במהירות וביעילות מהגג אל הקרקע. במידה ויש בעיה כלשהי במרזב, הדבר יביא להצטברות מים על הגג, מה שמגדיל משמעותית את הסיכוי לחדירת מערכת האיטום. מים שעומדים מספיק זמן במקום אחד, יוצרים לחץ הידרוסטטי ומסוגלים להסתנן גם במגרעות הקטנות ביותר במערכת האיטום.

מניעת מטחי מים לקירות

כשהמרזב עובד ומכוון את המים באופן תקין, הוא ימנע את מטחי המים אל הקירות החיצוניים בזמן ימים גשומים מאוד. רוב האנשים לא מייחסים חשיבות רבה לאותם מטחי מים, אך למעשה מדובר ברטיבות קבועה שפוגעת באטימות הקירות החיצוניים. כשל באיטום הקירות החיצוניים יביא לחדירת מים אל הקירות, ועם הזמן הדבר יביא לפגיעה בקירות וחדירת רטיבות אל תוך המבנה.

הסטת המים מהדלתות והחלונות

מרזבים ממלאים תפקיד חשוב בהסטת המים מהדלתות והחלונות. כשאנו יוצאים או נכנסים אל הבית, אנו לא מעוניינים שזרמי המים ינחתו בדיוק עלינו, וזהו תפקיד נוסף שממלא המרזב. כמו כן, מרזב שאינו מכוון את המים בצורה טובה, עלול לגרום לזרמי מים הפוגעים בחלונות או בסביבתם, ויוצרים רעש חזק וקבוע שעלול להפריע לנו בשגרת החיים.

תפקיד עיצובי

השוק מציע מגוון גדול של מרזבים מחומרים שונים ובצבעים רבים, וזה מאפשר לנו לעצב את הבית שלנו כראות עינינו. אנשים רבים מעוניינים להקנות לבית שלהם מראה "רטרו" או מראה עתידני, ולמרזבים יש תפקיד בלתי מבוטל בכך. אופציה נוספת היא צביעת המרזב בצבע שאנו בוחרים, והתאמת המראה שלו למראה הכללי של המבנה.

מתי נזדקק לתיקון מרזבים?

כאמור, התקופה העמוסה ביותר בקרב בעלי המקצוע בתחום המרזבים, היא תקופת החורף וימי הגשמים. בתקופה זו נחשפות הבעיות השונות הקשורות להצטברות מים בלתי תקינה, ופעמים רבות מדובר באי תקינות של המרזב שלנו. בין השירותים שלנו אנו מעניקים גם שירות תיקון מרזבים מקצועי, וריכזנו עבורכם מספר מצבים שבהם אתם עלולים להזדקק לו.

התפרקות של מרזב

התפרקות של מרזב יכולה להתרחש עקב בלאי, והדבר מושפע מהחומר שממנו עשוי המרזב שבחרתם. מבין סוגי המרזבים השונים, נוכל למצוא כאלו שהם עמידים יותר דוגמת מרזבי אבץ, וכאלו שהם פחות עמידים דוגמת מרזבי פלסטיק. התפרקות של אחד ממפרקי המרזב תביא לנזילת מים אל הקירות החיצוניים או הגג, ופגיעה מתמדת במערכת האיטום של המבנה.

סתימת מרזבים

כאמור, אחד מהתפקידים החשובים ביותר של המרזב הוא פינוי המים מהגג אל הקרקע. סתימה של המרזב תביא לעצירת הזרימה והצטברות מים, וסתימה כזו יכולה להתרחש עקב הצטברות של בטון לאחר שיפוצים, הצטברות של עלים ובוץ, או תקיעה של חפצים שונים במרזב.

נזק מכאני למרזבים

נזק מכאני למרזב עלול להתרחש עקב פגיעה כלשהי שתגרום להתעקמות שלו, שינוי השיפוע, או הסטה של המרזב ממסלולו. הדבר יכול להתרחש למשל עקב הנחת סולם המפעיל לחץ על המרזב, עקב עבודה עם מנוף או פיגומים, וסיבות נוספות.

שיפוע לא יעיל

התקנת מרזב חייבת להיות מקצועית, ואחת הסיבות לכך היא יצירת שיפוע נכון לזרימת המים. אם השיפוע לא יהיה מספיק, הדבר יביא לזרימת מים שאינה יעילה, וזה ימנע מהמרזב לבצע את תפקידו בצורה תקינה. השיפוע המומלץ הוא כ- 5 סנטימטרים בין הנקודה הגבוהה ביותר לנקודה הנמוכה ביותר, וזה יכול להשתנות בהתאם לתנאי השטח.

סוגי מרזבים

השוק מציע מגוון של מרזבים, ובין השירותים שאנו מציעים נשמח לייעץ לכם מהו המרזב המתאים ביותר עבורכם! בראש ובראשונה, חשוב להבין שהמרזבים מחולקים לפנימיים וחיצונים. מרזב חיצוני, הוא מרזב שניתן לראות אותו בצורה בולטת על גבי המבנה, והוא יותקן מחוצה לו. מרזב פנימי, מותקן באופן אינטגרלי במבנה, מהווה חלק מהקירות או הגג, ולכן הוא פחות בולט ולעתים לא נראה אותו כלל. לאחר שהבנו את החלוקה הראשית, נדבר מעט על החומרים שמהם עשויים מרזבים.

מרזבים מפלסטיק או PVC

מרזבים מפלסטיק או PVC הם נוחים יחסית להתקנה, ולכן אפשר להרכיב אותם גם באופן עצמאי. למרות שהמרזבים הללו מגיעים בצבע לבן ברוב המקרים, ניתן למצוא אותם גם בצבעים אחרים או לצבוע בעצמנו. מרזבים אלו מתאפיינים במחיר זול יחסית, ובהתאם הם לא צפויים להחזיק זמן רב. יתרון נוסף למרזבים מפלסטיק או PVC, הוא שהם עמידים בפני חלודה כמובן.

מרזבי אבץ

מרזבי אבץ ממוקמים בפסגת האיכות של המרזבים, והם טומנים בחובם מספר יתרונות משמעותיים. המרזבים הם גמישים מבחינה פיזיקלית, ולכן מאוד נוח לעבוד עמם ולהתקין אותם, ולעתים ניתן אף לעבד אותם באמצעות הידיים שלנו. מרזבי אבץ הם מאוד עמידים בפני נזקי האקלים והם אינם מחלידים. מבחינה עיצובית, נהוג להשתמש במרזבי אבץ במקומות שבהם אנו מעוניינים ליצור אווירת "רטרו".

מרזבי אלומיניום

האלומיניום הוא חומר עמיד בפני החלדה וקורוזיה, ומעבר לכך הוא מתאפיין במשקל נמוך יחסית ובגמישות המאפשרת עבודה נוחה. מרזבי אלומיניום הם בין הפופולאריים ביותר בשוק המרזבים, וזאת מכיוון שהם מעניקים לנו פתרון יעיל במחיר שווה לכל כיס. ניתן לייצר מרזבי אלומיניום ביציקה אחת מוזמנת מראש, וזה נתון משמעותי עבור אנשים המעוניינים להעניק מראה חלק וחסר מפרקים למרזב שלהם.

מרזבי פח

מרזבי פח הם בין המרזבים הנפוצים ביותר בשוק, והסיבה לכך היא גם המחיר הזול שלהם, וגם העובדה שהם עמידים בפני נזקים ונוחים לעבודה. רוב מרזבי הפח הנמכרים כיום עשויים פח מגולוון, שהוא למעשה פח שעבר חיזוק באמצעות אבץ.

כמה עולה לתקן או להתקין מרזבים?

מחיר מרזבים יכול להשתנות בהתאם לחומר שממנו הם מיוצרים, וכמובן שהמחיר יהיה תלוי גם בגודל ובאורך הרצוי. לשירותי תיקון מרזבים מחיר משתנה, שיכול להיות מושפע מאופי הבעיה, תנאי השטח לעבודה, ופקטורים נוספים.

מחירון שירותי מרזבים כללי

תיקון מרזבים מחיר מ-₪1200
תיקון צינור מרזב מחיר מ-₪1200
תיקון מרזב פנימי מחיר מ-₪1200

לתיקון מרזבים חייגו 055-978-0890 ☎️

תלוי באופי הסתימה ובתנאי השטח, צרו עמנו קשר ונשמח לייעץ.

תיקון מרזבים מתחיל ב-₪1200 ומשתנה בהתאם לאופי העבודה הדרושה.

בעלי המקצוע שלנו הם בעלי ניסיון והסמכה בתחום התקנת ותיקון המרזבים.

אנו משתדלים להעניק את השירות המהיר ביותר, והדבר תלוי בעונה ובעומס העבודה.

דילוג לתוכן