כמה עולים הטיפולים בצנרת?

צנרת ביתית בפרט, אך כל צנרת באשר היא, דורשת טיפול בתדירות מסוימת על מנת למנוע בעיות ותאונות כאלו ואחרות לרבות הצפות ונזילות. כמו כן, בעת הצורך נדרש גם טיפול בבעיות שנגרמו כבר בין אם פיצוצים בצנרת, סדקים, התנתקויות כאלו ואחרות של חלקים שונים בצנרת ועוד.

אם כן, ברור ומובן לכולנו שכל עניין הטיפול בצנרת, והן עניין תיקוני הצנרת, עולים לנו כסף, ואינם ניתנים בחינם. אם כך, השאלה שודאי נשאלת היא כמה עולים הטיפולים בצנרת? ומהו המחיר שהדבר גובה ממני?

 

תוֹכֶן הָעִניָנִים

מהו תהליך הטיפול בצנרת?

כאמור, טיפולים בצנרת הינם עבודות אשר נעשות בתשתית הצנרת על מנת למנוע שחיקה של הצנרת, למנוע הצטברויות לכלוך שונה ועוד, ובכך למנוע מקרים פוטנציאלים של בעיות בצנרת כגון סתימות, נזילות, הצפות וכיו"ב. אם כן, תהליך הטיפול בצנרת מתחלק בעיקרו לשלושה שלבים עיקריים – שלב הזיהוי, הטיפול והבדיקה.

 

שלב הזיהוי והכרת הצורך

השלב הראשוני הוא שלב הזיהוי והכרת הצורך שלשמו יש לבצע את הטיפול בצנרת. בשלב זה בודקים ומאבחנים בעלי המקצוע את הצנרת שלכם, ובודקים מהו הטיפול הדרוש לצנרת, אם בכלל דרוש אחד כזה. כמו כן, מטרתו של שלב זה הינה לבסס את מהלך הטיפול בצנרת, על מנת שהוא יתבצע באופן המקצועי והיעיל ביותר, ללא שגיאות מיותרות.

 

שלב הטיפול בצורך

השלב השני והמרכזי ביותר הוא שלב הטיפול בצורך. כפי שניתן להבין משמו, שלב זה כולל את הטיפול בצורך שלשמו נקראו בעלי המקצוע, האינסטלטורים, למקום. שלב זה משתנה באופן עשייתו בהתאם לסוג הצורך הנדרש לטיפול, איטום חורים, חיזוק החיבורים בין חלקי הצנרת השונים, איטום סדקים ועוד.

כאמור, שלב זה מבוסס על שלב אבחנת הצורך, שכן אופן עשייתו תיעשה בהתאם לממצאים שהתגלו והובהרו במהלך השלב הראשוני.

 

שלב הבדיקה

השלב השלישי והאחרון הוא שלב הבדיקה. כחלק משלב זה מבצעים בעלי המקצוע בדיקה מקיפה אודות הצנרת, ומוודאים כי הצורך טופל באופן ראוי, מוודאים שהכל תקין וכי לא נוצרו איל אילו בעיות אחרות. אי לכך, שלב זה מהווה בדיקה נוספת מלבד אודות הצורך שטופל, והיא אודות רמת איכות העבודה של בעלי המקצוע. כפי שניתן להסיק מכך, אם הבדיקה תעבור בשלום הדבר מעיד על עבודה איכותית ולהפך.

 

אילו טיפולים בצנרת יכולים להיות?

ישנם טיפולים רבים אשר ניתן לעשות בצנרת, כאשר העיקריים שבהם נועדו על מנת לתחזק את הצנרת כולה, ובו בזמן למנוע בעיות עתידיות כאלו ואחרות. אם כן, בין הטיפולים הנפוצים ביותר שקיימים ניתן למצוא:

  1. ניקוי צנרת – אחד הטיפולים הנפוצים ביותר בצנרת הם ניקוי הצנרת. טיפול זה מטרתו לשמור על צנרת נקיה לשם עבודה איכותית, חלקה ונקיה ללא בעיות. כמו כן, ביכולתו של טיפול זה למנוע סתימות עתידיות מכל סוג שהוא.
  2. איטום סדקים וחורים בצנרת – אחד הגורמים העיקריים לעובש וריקבון בקירות ובתקרה הוא נזילות ודליפות מתוך בצנרת. אי לכך, זיהוי מוקדם של חורים או סדקים בצנרת, אשר עלולים לגרום לנזילות ודליפות מים מתוך הצנרת, מונע את אותם עובש וריקבון. בעת זיהוי חורים או סדקים בצנרת, יש לטפל בהם באמצעות איטום נכון עם חומרי איטום מתאימים.
  3. חיזוק הצנרת – מקרים נוספים של דליפות מים מהצנרת נגרמים בשל התרופפות הצנרת במקומות מסוימים. אם כן, כעת הטיפול בצנרת יש לחזק את מקומות החיבור בין חלקי הצנרת השונים בכדי למנוע נזילות ודליפות מים.

 

כאמור, ישנן סוגי טיפולים בצנרת רבים אפשריים, ואלו הם רק חלק מתוך כלל העיקריים שבהם.

 

כמה עולים הטיפולים בצנרת?

מחירי הטיפולים בצנרת נעים בין מאות שקלים לכמה אלפי שקלים. אם כך, נשאלת השאלה, בהתאם למה נקבע המחיר? ראשית כל, מחיר הטיפולים בצנרת נקבע כמובן בהתאם לסוג הטיפול הדרוש. טיפול בצנרת כגון החלפת חלק קטן, או ניקוי צנרת בסדר גודל קטן יגבו עבורכם מחיר של כמה מאות בודדות של שקלים.

לעומת זאת, שירותי ניקיון צנרת כללית של כל הבניין, הוא של בית גדול, וכמו כן החלפת של כל הצנרת הביתית, יגבו עבורכם מחיר רב בהרבה מפאת כמות הזמן והחומרים הרבה אשר מושקעת בעבודה זו.

בנוסף לכל אלה, מחיר טיפולים בצנרת משתנה גם כן בהתאם לבעל המקצוע אשר מבצע עבורכם את הטיפול בצנרת. כאשר גם זה משתנה בהתאם לגורמים שונים. ראשית, ככל שבעל המקצוע מבוקש יותר בשוק, כך גם מחיר שירותיו יעלה ברוב המקרים. שנית, ככל שיש יותר מתחרים בתחום הטיפולים בצנרת, כך גם תתכן ירידה במחירי הטיפולים.

בנוסף לכך, ככל שבעל המקצוע עושה שימוש בחומרים איכותיים יותר, כך המחיר יעלה בהתאם. אם כן, ישנם היבטים רבים המשפיעים על מחיר הטיפולים בצנרת, והדבר נע בין מאות לאלפי שקלים.