איתור נזילות איתור ברור

המדריך לבעיות רטיבות ועובש בביתכם

לא עוד אי ודאות וחוסר אונים אל מול העובש בתקרה, לפניכם מדריך פרקטי כיצד מתמודדים עם רטיבות ועובש בבית שלכם.

 

נזילות, סתימות ביוב, רטיבות ועובש הם כולם תחת נושא האינסטלציה וכנראה מאוד לא מפתים אתכם להתעסק בהם. אמנם אכן מדובר בנושא שלא כיף להתעסק בו ולעיתים אפילו מגעיל או מסריח אך לפעמים בהחלט חובה להתעסק אתו. הכנו לכם מדריך שיסייע לכם, שלב אחר שלב, איך מתמודדים עם בעיות רטיבות ועובש בבית שלכם, (ספוילר: אפשר גם פשוט לצלצל לבעל מקצוע!) המשיכו לקרוא.

תוֹכֶן הָעִניָנִים

רטיבות סמויה וגלויה

לצורך ההגעה לשלב הראשון חשוב קודם להכיר את הרטיבות וכיצד היא יודעת לבוא לידי ביטוי. רטיבות היא כמו שמה כאשר אחד האובייקטים המרכיבים את הבית סופגים מים, כך שהם לא אומרים או בנויים לספוג ועל כן מתקשים להתייבש. הרטיבות שאתם ודאי מכירים היא הרטיבות הגלויה אשר יכולה לבוא גם לידי ביטוי בצורת עובש. לעומתה ישנה גם רטיבות סמויה.

רטיבות זאת אינה ניתנת לזיהוי וגילוי על ידי עיניהם של דיירי הבית, כנראה שבעל מקצוע ימצא את הרטיבות הסמויה בעקבות נזילה או חשד לנזילה שבגלל הוזמן לביתכם. אנחנו נעסוק בעיקר ברטיבות הגלויה אותה תוכלו לזהות בעצמכם.

 

שלב ראשון – זיהוי רטיבות ועובש

לאחר שהבנו את ההבדלים בין רטיבות סמויה לגלויה, חשוב להבין כי נתמקד בעיקר ברטיבות גלויה ובאחד מגלגוליה והתדרדרותה – העובש. כאשר אתם מזהים רטיבות ועובש על הקיר שלכם או על התקרה שלכם כבר עברתם את השלב הראשון וזיהיתם שקיים מצב כזה.

כעת יש להבין האם ישנה רטיבות נוספת בבית, כלומר באם מדובר בהיקף תופעה מאוד רחב או שמא ברטיבות ועובש נקודתיים אשר מצביעים כנראה על נזילה מאחורי הקיר או פתח לכניסת מים מגשם או ממערכת ההשקיה.

 

שלב שני – אבחון הרטיבות על ידי בעל מקצוע

בשלב זה כדאי להזמין בעל מקצוע אשר מיומן ומוסמך לטפל ברטיבות ובעובש. בעל המקצוע אשר תזמינו יצטרך לאבחן את הרטיבות בצורה ובמקצועיות שאתם לא יכולתם להגיע אליה. בעל המקצוע יחפש באם ישנה רטיבות נוספת אשר היא סמויה או גלויה שלא שמתם לב אליה. לאחר שימצא את היקף התופעה יאבחן את חומרת הרטיבות, מהיכן הגיעה והיכן מסתיימת.

 

שלב שלישי – גילוי מקור הרטיבות

לאחר שבעל המקצוע גילה מה היקף התופעה של הרטיבות בבית שלכם, באם מדובר ברטיבות על הקיר או עובש על התקרה, כעת עליו להבין מה המקור לנזילה. זאת הוא גם כן עושה על ידי מכשירים או על ידי שיטות מיוחדות. החשיבות בגילוי מקור הרטיבות היא בעקבות כך שלא עוזר רק לייבש את הרטיבות אלא חשוב גם לעצור את מה שגרם לה כדי לדאוג שהיא לא תחזור שנית.

 

שלב רביעי – תיקון מקור הרטיבות

מציאת מקור הרטיבות והעובש הוא שלב חשוב ומוביל באופן ישיר לתיקון מקור הרטיבות. באם מדובר בחור בצנרת העוברת מאחורי הקיר, או לחילופין איטום הגג אשר גרם לרטיבות בתקרה. כאשר בעל המקצוע יתקן את מקור הרטיבות והעובש הוא יוכל לדעת בוודאות כי הרטיבות לא תגדל יותר אלא תישאר בהיקף הנוכחי ועל כן ניתן כעת לעבור לשלב הבא.

 

שלב חמישי – ייבוש הרטיבות או ניקיון העובש

סוף סוף הגענו לשלב שכנראה הכי פרקטי עבורכם. ייבוש הרטיבות. תיקון המקור יבטיח כי היא לא תקרה שוב אך ייבוש הרטיבות יעלים את הרטיבות הנוכחית. באם מדובר בעובש יש לנקות אותו בעזרת חומרים מיוחדים. בכל מקרה, לבעל מקצוע יש כל מיני שיטות ומכשירים אשר יספקו לכם תהליך ייבוש מהיר ויעיל.

ישנם מכשירים אשר יצריכו אתכם לצאת מהבית לתקופה, במיוחד אם ישנם ילדים המתגוררים בבית עקב כך שישנו צינור מסיבי המונח בבית לצורך תהליך הייבוש.

 

התמודדות עם בעיות רטיבות ועובש בביתכם היא מורכבת. חשוב קודם כל לזכור שכדאי לטפל בבעיה כמה שיותר מוקדם, ממש בצמוד לגילוי הרטיבות או העובש הראשוני. זכרו כי עובש הוא תופעת לוואי של רטיבות ועל כן אם תטפלו ברטיבות מספיק מוקדם תוכלו להימנע מהתדרדרות לעובש על הקיר או על התקרה. בעל מקצוע ימצא את מקור הרטיבות, יעצור אותה וייבש אותה כך שתיעלם לגמרי.