איתור נזילות איתור ברור

אטימות ביוב

אחת המערכות הקריטיות בכל בית היא מערכת הצנרת והביוב. מלבד הצורך בשימוש יומיומי במים וכן בניקוז שלהם, תקלה במערכת הביוב עלולה לגרום לבעיות חמורות בתשתיות הבית הנובעות מרטיבות אשר תיקונן בשלב מאוחר יכול להיות יקר מאוד. על כן, בכל חשד לתקלה לגבי אטימות ביוב מומלץ ליצור קשר בהקדם עם מומחה לבעיות צנרת ואטימות אשר יוכל לזהות את הבעיה בהקדם וכן לפתור אותה בצורה מקצועית ומהירה.

☑️אטימות ביוב – שירות מנצח

☑️המחיר הטוב ביותר בשוק

☑️ניסיון של שנים בתחום

☑️נותנים שירות בכל רחבי הארץ

☑️זמינות מעכשיו לעכשיו

☑️אחריות רשמית בכתב על העבודה

התקשרו עכשיו: 055-978-0890 ☎️

אטימות ביוב
אטימות ביוב
תוֹכֶן הָעִניָנִים

אטימות ביוב – למה זה חשוב?

כל בית כולל מערכת מורכבת של צינורות מים וביוב. צינורות אלו משמשים להעברת מים אל הבית עבור שימושים שונים וכן לניקוז המים המשומשים. הצנרת המשמשת להעברת המים נדרשת לעמוד באופן קבוע בלחצים גבוהים וכן בטמפרטורות ובחומרים שונים אשר עשויים לזרום בה. על כן, איכות הצנרת היא קריטית על מנת לשמור על תקינותה למשך שנים רבות. אך לא רק איכות הצנרת משפיעה על מצב התחזוקה שלה.

אטימות ביוב יכולה להיפגע גם מסיבות סביבתיות כמו תזוזת קרקע, חדירה של שורשים או לעיתים פשוט התקנה לא מקצועית של הצנרת בבניין. כל נזק קטן בצנרת המקטין את אטימות הביוב עשוי לאורך הזמן להחמיר ולגרום לנזק גדול יותר לתשתיות הבית. רטיבות בקירות, עובש, פטריות שונות וכן סתימות בצנרת כולם עשויים להיות סימנים לבעיה בצנרת וכשל במערכות אטימות ביוב.

 

איך בודקים בעיות של אטימות ביוב?

בעבר בדיקה של אטימות ביוב הייתה מורכבת ואיטית. בלא מעט מקרים היה נדרש פירוק של מרצפות הבית או שבירת קירות רק על מנת לאתר את מקור הבעיה. היום ישנם אמצעים מתקדמים המאפשרים למומחי אטימות ביוב לזהות את מקור הבעיה בקלות ובמהירות ובעיקר באופן מדויק יותר מבעבר ובכך מאפשרים טיפול בתקלה ללא פגיעה בתשתיות הבית וכמובן גם באופן חסכוני הרבה יותר.

להלן מספר דרכים אופניות לזיהוי של תקלות ביוב שונות:

  1. מצלמה זעירה על סיב אופטי – אחד הכלים השימושים ביותר לזיהוי תקלות אטימות ביוב הוא מצלמה זעירה המותקנת על גבי סיב אופטי. את הסיב ניתן להחדיר אל תוך מערכת הביוב ובאמצעות המצלמה אפשר לזהות את מיקום הבעיה וכן את המקור לבעיה.
  2. מצלמה תרמית – עוד כלי שימושי לזיהוי בעיות של אטימות ביוב הוא מצלמה תרמית. מצלמה תרמית מסוגלת להבחין בין טמפרטורות שונות בגוף המצולם ובכך לזהות למשל התאספות של מים במקומות מסוימים. התאספות כזו כמובן מעלה את החשד לאפשרות של תקלה באותה נקודה.
  3. בדיקות הצפה – שיטה זו הפכה לשיטה פחות נפוצה בשנים האחרונים בשל הכניסה של אמצעים מתקדמים אחרים אך בעבר היא הייתה נפוצה במיוחד. באמצעות מילוי הצינור בכמות גדולה של מים ניתן לזהות בקלות יחסית את מקור הפגיעה.
  4. בדיקות לחץ אוויר – הבדיקה המתקדמת אשר נכנסה לשימוש בשנים האחרונות והחליפה את בדיקות ההצפה היא בדיקות לחץ אוויר. מדובר בשיטה דומה, אך במקום להציף את הצינור במים ממלאים אותו באוויר דחוס ובודקים את השינוי בלחץ האוויר לאורך זמן. מדובר בשיטה חסכונית יותר מבדיקת הצפה ובעיקר מהירה יותר.

 

באילו מקרים נדרשת בדיקת אטימות ביוב?

תקלות בצנרת הבית יכולות לקרות לכל אחד ובכל עת. עם זאת, ישנם מספר מצבים בהם מומלץ להיות ערניים במיוחד לאפשרות של צנרת לקויה. במקרים של רכישת דירה יד שניה ולרוב גם במקרים של רכישת דירה מקבלן מומלץ לערוך בדיקת אטימות ביוב עצמאית על מנת לוודא שאין תקלה בצנרת. בדיקה כזו יכולה להשפיע משמעותית על מחיר העסקה ולחסוך אלפי שקלים על תיקונים בשלב מאוחר יותר.

כמו כן, במקרים של בתים ישנים אשר סובלים באופן תדיר מבעיות צנרת מומלץ לבצע בדיקת אטימות ביוב מקיפה על מנת לזהות את מקור הבעיה. כמובן שבכל מקרה בו מתגלה בבית רטיבות, עובש או סימנים אחרים לדליפת מים כדאי לבצע בדיקה.

 

כמה עולה אטימות ביוב?

מחיר אטימות ביוב יכול לנוע בין 200 ל-600 ₪ בהתאם לסוג האיטום הנדרש והיקף הבדיקה. כמובן שבמקרים בהם קיים קושי למצוא את מקור התקלה וישנו צורך בשימוש באמצעים מתקדמים שונים, מחיר הבדיקה עשוי לעלות. לרוב בבתים ישנים בהן נעשה שימוש בצנרת מאיכות ירודה או מחומר לא מתאים, הסכנה לתקלה גדולה יותר ועל כן עבור אטימות ביוב מחיר התיקון יהיה גבוה יותר.

 

מחירון אטימות ביוב כללי

אטימות ביוב מחיר מ-₪250
אטימת נזילות מחיר מ-₪250
איטום גגות מחיר מ-₪600

 

לאטימות ביוב חייגו 055-978-0890 ☎️

המחיר של עבודת איטום ביוב תלוי בגורמים רבים כמו סוג הצנרת, מיקום התקלה ואופי התיקון הנדרש. במקרים פשוטים המחיר יכול להתחיל מ-600 ₪ וכמובן לעלות ככל שהתקלה מורכבת יותר ודורשת אמצעים מתקדמים יותר ושימוש בחלפים.

הבדיקה עצמה לא כוללת במחיר גם את תיקון התקלה אך לרוב בודק איטום מקצועי יוכל להציע גם שירות תיקון אמין ומדויק בהתאם לאופי התקלה.

באמצעות טכנולוגיות מתקדמות, היום ניתן למצוא את מקור הבעיה בצורה מדויקת ובכך להסב נזק מינימלי לתשתיות הבית.

ברגע שמתגלה חשד לגבי אטימות הביוב באמצעות סימנים שונים כמו נזילות, סתימות או רטיבות, מומלץ לפנות בהקדם האפשרי לבדיקת אטימות. בעיות צנרת מחמירות ככל שעובר הזמן והתיקון של בעיה מוזנחת יהיה יקר ומורכב יותר מתיקון של בעיה ראשונית.

דילוג לתוכן