אבחון עובש

קיימים מקרים רבים בהם נוצר עובש במקומות כאלו ואחרים, אשר פוגע באסתטיקה של המקום, ובמקרים אחדים, אף גורם לריחות לא נעימים. כמו כן, באותם מקרים בהם נוצר עובש, בין אם מדובר בהתבטאותו במראה ובין אם מדובר בדרכים אחרות בהם הוא מופיע, מתעורר צורך חיוני בשירות אבחון עובש, בכדי להצליח למנוע ולהעלים אותו, ובכך להחזיר את המראה של המקום כפי שהיה טרם הצטברות העובש.

אצלנו תוכלו למצוא שירות אבחון עובש מקצועיים ואיכותיים, אשר מתבצעים עם מיטב אנשי המקצוע המומחים שלנו בתחום, בעזרת כלי עבודה איכותיים ואמינים ביותר, שיבטיחו לכם אבחון מדויק ככל הניתן. כמו כן, מחירי השירות שלנו נוחים לכל כיס, ולא ידרשו מכם השקעה גדולה.

☑️אבחון עובש באופן מהיר ומקצועי

☑️ייעוץ ראשוני ללא עלות

☑️נותנים שירות בכל רחבי הארץ

☑️מתמחים בכל סוגי הנזילות

☑️זמינות מעכשיו לעכשיו

☑️ביצוע העבודה מא' ועד ת'

התקשרו עכשיו: 055-978-0890 ☎️

אבחון עובש
אבחון עובש
תוֹכֶן הָעִניָנִים

מהו בכלל המושג אבחון עובש?

אבחון עובש, כפי שניתן להבין משמו, מהווה תהליך שבמהלכו מזהה בעל המקצוע את העובש הנתון, המפריע לבעל המקום בו נוצר העובש. ברוב המקרים עובש נוצר מהצטברות של מים, לחות ורטיבות במקום מסוים ללא יכולתם להתייבש.

כמו כן, היווצרות עובש עלולה לגרום לנזקים בריאותיים מלבד הנזקים הפיזיים לרכוש. אי לכך, תהליך אבחון עובש מהווה גורם חשוב מיד עם הופעת עובש, ומטרתו למנוע מהר ככל שניתן את התפשטות העובש.

 

היכן יכול להיווצר עובש

כאמור, הצורך בתהליך אבחון עובש יכול להתעורר כתוצאה מהיווצרות עובש במקומות שונים. אי לכך, ובכדי לייעל את תהליך אבחון העובש באופן טוב יותר, מומלץ לזהות ולדעת את מקום היווצרות העובש האפשרי, וליידע אודותיו לבעל המקצוע אשר עתיד לבצע את אבחון העובש. אם כן, המוקדים העיקריים והנפוצים ביותר להיווצרות עובש הם:

  1. קירות ותקרות – בקירות ובתקרות נהוגה להיווצר רטיבות ולחות במיוחד בעונות הגשומות, וכן היווצרות עובש בעיקר בדפנות הבית הפונות כלפי חוץ המבנה, ולא בקירות פנימיים.
  2. תכולת ריהוט – רהיטים אשר נרטבו פעם כתוצאה מגשם או ממים שנשפכו עליהם, יכולים להיספג במים שלא מתייבשים, ובכך לצבור עובש בתוך הרהיט עצמו.
  3. ריפוד – בדומה לתכולת הריהוט, גם הריפוד של הריהוט יכול לצבור עובש על ידי מגע עם מים שלא מתייבשים, או במקרים בהם הריפוד קרוב לאדי מים באופן תדיר, ואדי המים מתעבים ולא מצליחים להתייבש.

 

מהן הסכנות בהיווצרות והצטברות עובש

הצורך בתהליך אבחון עובש נגרם כתוצאה מהיווצרות עובש, אשר כאמור, עלול להוות סכנה משתי בחינות עיקריות, בחינה אסתטית ובחינה בריאותית.

  1. אסתטיקה – כמובן שהמפגע בעל הנוכחות הרבה ביותר הוא עניין הנראות של עובש כאשר הוא נוצר. עובש כידוע לרובנו, מופיע ככתמים ירוקים, אפורים ושחורים אשר פוגעים בנראות המקום.
  2. בריאות – הסכנה השניה, המהווה סכנה גדולה בהרבה מסכנת האסתטיקה, היא הסכנה הבריאותית. למעשה, עובש הוא הצטברות של פטריות במקום מסוים, ועל כן עובש מפריש חומרים שעלולים להיות רעילים וכן להזיק לגופנו בעת שאיפתם דרך האוויר.

 

כיצד מתבצע תהליך אבחון עובש?

תהליך אבחון עובש מתחלק בעיקרו לשני שלבים עיקריים – שלב איתור, זיהוי ואבחון העובש עצמו ושלב המסקנות והתובנות. כמו כן, שני השלבים האלו מופיעים כפי שהם באופן זהה בכל תהליך אבחון עובש באשר הוא.

 

שלב האיתור והזיהוי

כאמור, השלב הראשון הוא שלב איתור עובש, זיהוי העובש ואבחנה של תופעת העובש. כחלק משלב זה, בודק איש המקצוע פרטים ונתונים אודות העובש הקיים. בין הנתונים הנבדקים ניתן למנות את מיקומו המדויק של העובש, הגורמים האפשריים להיווצרותו, דרכים אפשריות לטיפול בעובש ועוד.

 

שלב הסקת המסקנות

לאחר אבחון מדויק וביצוע איתור עובש, מגיע השלב החשוב ביותר, שלב הסקת המסקנות. בשלב זה, ממלא בעל המקצוע דוחות אודות העובש ותכונותיו השונות, כפי שאובחן וזוהה בשלב הראשון בתהליך. כמו כן, שלב זה מהווה את הבסיס לטיפול תקין ויעיל בעובש עצמו.

 

כמה עולה אבחון עובש?

מחיר אבחון עובש אינו משתנה בדרך כלל ועומד על סכום של כ – 250 ש"ח. עם זאת ייתכן שלכל תהליך אבחון עובש מחיר השירות יהיה שונה בהתאם לבעל המקצוע אשר מבצע עבורכם את תהליך האבחון. זאת מאחר שכל בעל מקצוע עושה שימוש בכלים וחומרים ברמת איכות שונה, וכן בשווי שונה. כמו כן, לכל בעל מקצוע יש שווי שוק שונה בהתאם לביקוש ולאיכות האישית שלו כבעל מקצוע בתחום.

 

מחירון אבחון עובש כללי

אבחון עובש מחיר מ-₪250
בדיקת עובש מחיר מ-₪170
איתור צנרת מחיר מ-₪600

 

לאבחון עובש חייגו 055-978-0890 ☎️

עובש נוצר ברוב המקרים מהצטברות מים במקום מסוים ללא אפשרות של אותם מים להתייבש. כמו כן, הצטברות המים כוללת לחות ורטיבויות כתוצאה מגורמים שונים כגון אדים, חלחול מים למבנה ועוד.

טיפול בעובש בקירות ניתן להיעשות בעזרת בעל מקצוע מנוסה בתחום, או על ידי חיפוש פשוט באינטרנט "כיצד לנקות עובש" בהתאם למקום בו העובש נמצא.

משך תהליך אבחון העובש משתנה מפעם לפעם בהתאם לגורמים שונים כגון מיקום העובש, סוג העובש, סוג כלי העבודה הבאים לידי שימוש ועוד.

ברוב המקרים אין דרך לטפל בעובש בספות ויש להחליף ספות וריפוד. עם זאת, ישנם מקרים בהם בעלי מקצוע יוכלו לטפל בכך ולמנוע מהצטברות העובש בספה.