המרכז לאיתור נזילות

מצלמות תרמיות לאיתור נזילות מה הן וכיצד הן פועלות ?

המצאת המצלמה התרמית :

מצלמות תרמיות קימות כבר עשרות שנים או יותר נכון לומר משנת 1929 והן הומצאו בעיקר לצורך שימוש צבאי, צבא ארה"ב ובריטניה התחיל להשתמש במערכות שכאלו כבר בשנות ה 40 ו- 50 מאוחר יותר מצלמות תרמיות שימשו גם לפיתוחים בתחום הרפואה והתעשייה. עם זאת שימוש אזרחי מסחרי התחיל במצלמות תרמיות רק בסביבות שנות ה – 90 .

הטכנולוגיה של המצלמה התרמית:

מצלמה תרמית למעשה היא מצלמה בעלת מסך המאפשרת למתבונן דרכה לראות באמצעות צבעים על המסך הפרשי טמפרטורה כלומר מקומות חמים יותר יופיעו בצבע אדום לעומת מקומות קרים שיופיעו בצבע כחול.

תצוגה של מצלמה תרמית

סוגי מצלמות :

כיום קיים מגוון ענק של מצלמות תרמיות של מותגים שונים כאשר ההבדל בינהם הוא ברגישות שלהם להפרשי טמפרטורה וברזולוציית המסך , ככל שמצלמה היא יותר רגישה להפרשי טמפרטורה וככל שהמסך שלה הוא ברזולוציה גבוהה יותר המחיר של המצלמה יעלה.

השימוש של מצלמות תרמיות באיתור נזילות מים :

הפתרון של מצלמות תרמיות הוא אידיאלי לתחום איתור נזילות מים, אם בעבר כאשר היה פיצוף מים בקיר או בריצפה והמקום היה מתחיל להתקלף, להתנפח או לקבל עובש ולא היינו יכולים לדעת במדויק מאיפה הנזילה / הפיצוץ מתחיל , היום אנחנו יכולים לדעת בדיוק של מילמטרים איכן הפיצוץ מאיפה הוא מתחיל ומה הגודל שלו, אז במקום לקדוח ולפרק את כל הקיר כדי למצוא את הנקודה המדוייקת אנחנו פשוט יכולים לכוון את המצלמה ולהתחיל לחפש איפה מופיע לנו כתם חזק כחול המצביע על כך שבנקודה זו בקיר/ריצפה יש נזילת מים ולבצע פעולה חרוגית במינימום הרס ונזק כדי לתקן את הנזילה.

מדובר כאן על חסכון של זמן, כסף ועוגמת נפש.

 

 

יש לכם שאלות? דברו איתנו! מענה טלפוני יינתן בימים א'-ה' בין השעות 9:00-17:00