המרכז לאיתור נזילות

בעיות רטיבות ונזילות שכיחים

בעיות רטיבות ונזילות שכיחים

בעיות רטיבות ונזילות הן בין הליקויים הנפוצים ביותר בתהליכי בנייה, ויכולים להיווצר בכל בית. בעיות אלה נגרמות לרוב בחדרים רטובים – חדרים אשר בהם זורמים מים ומפעולות יום-יומיות נוצרים אדים בחדר ומופיעה שכבת לחות על הקירות שעלולה להפוך לעובש, אך לא רק. ישנם גורמים רבים לבעיות רטיבות ונזילות בחללי הבית השונים, כדאי להכיר את סוגי הרטיבות כדי לדעת כיצד לפעול כאשר דבר שכזה קורה בבית שלנו.

רטיבות בקירות המקלחת ובשירותים :

רטיבות זו באה לידי ביטוי בהתקלפות הקיר בחלקים שונים מעל הקרמיקה של חדרי האמבטיה. כדי לזהות את מקור הרטיבות חייבים לקרוא לבעל מקצוע, אשר יאתר את הנזילה או את האיטום הלקוי בחדר.

רטיבות בחלק הקיר התחתון :

רטיבות זו באה לידי ביטוי בהתקלפות החלק התחתון של הקיר. הרטיבות נגרמת לרוב משטיפת הרצפה והתזת מים רבים על הקירות והרצפות, המים מחלחלים לרצפות והרטיבות מתפשטת לכיוון החלק התחתון של הקיר. במקרה כזה כדאי לזהות האם באמת מדובר באיטום לקוי של הרצפות או בנזילה בצנרת.

רטיבות ונזילות בחלק הקיר העליון :

רטיבות בתקרה יכולה להיות מבלבלת, משום שהיא יכולה לנבוע ממספר סיבות. בחורף הרטיבות יכולה להופיע עקב הבדלי טמפרטורות וחוסר אוורור של הבית, אך לחילופין יכולה לנבוע מנזילה בתקרה. משום שהמקרה מבלבל, בעיקר בחורף, חייבים לאתר את מקור הרטיבות ולהבין מאיין מגיעה ומדוע נגרמת.

רטיבות בקירות החיצוניים של הבית:

כאשר רואים התקלפויות קיר וטייח על גבי הקירות החיצוניים של הבית, הסיבה ככל הנראה היא כמות מים גדולה המגיעה מבחוץ שחודרות את האיטום ומגיעות עד לקירות. גם במקרה זה כדאי לבדוק אם מדובר באיטום לקוי או נזילה בצנרת.

עובש, טחב או פטריות :

קל לזהות שכבה של עובש, טחב או פטריות על הקיר, בעיקר בחדרים הרטובים. עובש יכול להיגרם מחוסר אוורור ואי זרימת אוויר נכונה בחדר, או מאיטום לקוי אשר גורם לחדירת מים מתמדת, ובמגע עם לחות רבה נגרם עובש, טחב ופטריות.

כדי לפתור בעיות רטיבות ונזילות שכיחות חייבים לאתר קודם כל את המקור, בעזרת ציוד טכנולוגי מתקדם ומדוייק ואנשי המקצוע הנכונים. לאחר איתור המקור יש למצוא את הפתרון הטוב ביותר על מנת שהנזילה או הרטיבות לא יחזרו על עצמם בשנית. פעמים רבות נדרש לפעור חור בקיר או ברצפה על מנת להגיע למקור הרטיבות ולייבש אותו לחלוטין, ולאחר סגירת הנזילה לתקן את הקיר או הרצפה עם חומר האיטום המתאים.

המרכז לאיתור נזילות מאפשר איתור של בעיות רטיבות או נזילה באמצעות מצלמות טרמיות, מודד לחות, סיבים אופטימיים ודרכים נוספות, הנחשבות טכנולוגיה מתקדמת ביותר ומאפשרות איתור מדוייק וקל. בנוסף למכשור המתקדם, בעלי המקצוע בחברה הם הנדסאי בניין, אינסטלטורים וקבלני שיפוצים בעלי ניסיון וידע רב בתחום. צוות המרכז לאיתור נזילות יאתר את הנזילה במהירות ודייקנות וימצא לה את הפתרון הטוב ביותר.

בעיות רטיבות גורמות לעובש

יש לכם שאלות? דברו איתנו! מענה טלפוני יינתן בימים א'-ה' בין השעות 9:00-17:00