המרכז לאיתור נזילות

איתור רטיבות בחדרים רטובים

איתור רטיבות בחדרים רטובים

החללים בבית אשר מוגדרים כחדרים רטובים בעיקר חדרי אמבטיות ומטבחים, אך יכולים להיות גם חללים אחרים בבית בהם יש מים זורמים. הסיכוי לבעיות רטיבות בחדרים רטובים אלה הוא גבוה, מפני שהם דורשים איטום מיוחד ומאוד קפדני. חשיבות האיטום בחדרים רטובים היא גבוהה ביותר, משום שחדרים אלה מועדים לספוג לחות ורטיבות גבוהה יותר מאשר חדרים אחרים.

חלק מהפעולות היום-יומיות שאנו מבצעים בחדרים הרטובים, כמו מקלחת בחדר האמבטיה או בישול והרתחת המים במטבח, הן אלה שגורמות ללחות מוגברת ולאדי מים שעלולים לגרום לרטיבות בחדר. חדרים רטובים נבנים אחרת משאר חדרי הבית, משום שישנה שכבת איטום נוספת מתחת לרצפת החדר כדי שהמים לא יחלחלו דרכה מטה. במקרה של בניין דירות או בית קרקע בעל מספר קומות, לעיתים אנו מוצאים רטיבות בתקרה, שמסמנת לנו על איטום לקוי או נזילה בצנרת. במקרה כזה אין מנוס אלא לאתר את מקור הנזילה ומקום האיטום הלקוי.

חדרים רטובים חייבים להיות אטומים בצורה נכונה ומקצועית, כך שיתאימו ללחות הגבוהה המצטברת בהם. אם חדרים אלה לא אטומים דיה יכולים להצטבר רטיבויות ונזקים בקירות, אשר יעיבו מבחינה אסתטית על החדר ויגרמו לנזקי תשתית בו. חמור מכך, תשתיות פגומות אשר יבואו במגע מתמיד עם מים עלולות לגרום למפגע תברואתי כמו פטריות ועובש.

גורמים נוספים לבעיות :

בעיה נפוצה נוספת היכולה להשפיע על הרטיבות היא חוסר אוורור בחדרים הרטובים וזרימת אוויר לא טובה, במידה ואין אוורור בחדר יכולה להיווצר שכבת לחות על הקיר, שאכן תראה כמו רטיבות, ויכולה לגרום להתפתחות עובש. במקרים כאלה, חשוב לבדוק אם אכן העובש נגרם מאי זרימת אוויר לחדר או שיש נזילה בצנרת שגורמת לכך.

במידה והופיעו בעיות רטיבות באחד מהחדרים הרטובים בבית, חייבים לאתר את מקור הרטיבות באופן מיידי. כיום אפשר לאתר בעיות רטיבות ונזילות בעזרת טכנולוגיה מתקדמת הכוללת מצלמה תרמית , מודד לחות , סיב אופטי ובדרכים נוספות , אשר בעזרתן ניתן למצוא את מקום הרטיבות או הנזילה בצורה מדויקת ביותר ובאופן חד משמעי.

מציאת מיקום הרטיבות בחדרים הרטובים חייבת להיות מדויקת, ומומלץ להשתמש בטכנולוגיה המתקדמת לאיתור נזילות המוזכרת לעיל לשם איתור המקום המדויק, כדי לעשות זאת בקלות ולגרום למינימום נזק. חשוב שמענה יעיל זה לאיתור הרטיבות ונזילות יינתן על ידי בעלי מקצוע עם ניסיון וידע, מלבד המכשור המקצועי שברשותם.

המרכז לאיתור נזילות נותן בדיוק את הכלים הללו לאיתור רטיבות בחדרים, באמצעות טכנולוגיה מתקדמת וידע מקצועי רב אשר נצבר במהלך השנים בקורסים והשתלמויות בתחום. החברה מגלה ללקוח את מקור הבעיה האמתית וממליצה לו על דרכי הטיפול האפשריות הטובות ביותר עבורו. בחברה מועסקים הנדסאי בניין, אינסטלטורים וקבלני שיפוצים, אשר נותנים את מלוא השירות והידע לפתרון בעיית הרטיבות בחדרים רטובים.

איתור רטיבות בחדרים במצלמה טרמית
איתור רטיבות בחדרים רטובים
יש לכם שאלות? דברו איתנו! מענה טלפוני יינתן בימים א'-ה' בין השעות 9:00-17:00