המרכז לאיתור נזילות

כל הדרכים לאיתור רטיבות בקיר

איתור רטיבות בקיר כל הדרכים :

רטיבות בקיר היא תופעה מאד לא נעימה הגורמת גם לבעיות בריאותיות מסוכנות. במאמר זה נציין מספר דרכים לאיתור רטיבות בקירות.

ממה נגרמת רטיבות בקיר?

קיימים כמה גורמים לרטיבות בקיר . אחד מהם היא בעית אטימות על גג הבניין . כשהגג אינו אטום כראוי עקב איטום לקוי או איטום שלא חודש, נוצרות שלוליות של מים שאינן מתנקזות. המים מחלחלים פנימה לקומות העליונות ומשם גם לדירות בקומות הנמוכות יותר.

סיבה נוספת לרטיבות בקיר היא צנרת שהתפוצצה. הצנרת ממוקמת בתוך הקירות בדירות ואם נוצר חור, סדק או היפרדות של חלקי הצנרת, מים מרטיבים את הקירות וגורמים לעובש ולפטריות על הקיר.

טיפול ברטיבות בקיר

בעבר, כדי לאתר את הנזילה הרסו קירות שלמים כדי למצוא מהי הנקודה שבה מחלחלים המים מהגג כדי לטפל נקודתית על הגג, או עברו על הצנרת לכל אורכה, כדי למצוא את המיקום המדויק של התקלה.

היום, בזכות שיטות טכנולוגיות חדשניות אפשר לאתר את הנזילות ואת הרטיבות באמצעות מכשור ייחודי. השימוש במכשור זה מאפשר איתור מדויק של המיקום הבעייתי וטיפול נקודתי כדי לחסוך את שבירת הקירות על כל המשתמע מכך.

 להלן פרוט המכשור העומד לרשותם של האינסטלטורים :

קורלטור

מכשור המתאים במיוחד למקומות דולפים, למכשיר זה קיימים חיישנים המאפשרים לסמן את המיקום המדויק של הנזילה.

מצלמת ביוב

מצלמת ביוב היא מצלמה המוחדרת לתוך המרזבים או צנרת הביוב. המצלמה מעבירה שידור מהמקום הנבדק . כך מגלים חורים או שברים בנקודות מדויקות המטופלות באופן ממוקד.

סיב אופטי

מצלמה הכוללת סיב אופטי המוכנס לצנרת גם בקטרים צרים וגם לתוך הסדקים בקירות כדי לקבל תמונת מצב אמתית. על פי הממצאים תיבחר שיטת תיקון יעילה, מהירה וחסכונית.

מצלמה תרמית

זהו מכשיר הדמיה המגלה בעיות רטיבות עקב שינויי הטמפרטורה הנצפים באזורים השונים של הקיר. המכשיר מדויק ביותר ומצביע על הנקודה הבעייתית.

צוותים מקצועיים ומנוסים :

חברות האינסטלציה מעסיקות צוותים מיומנים בעלי ידע וניסיון רב היודעים להתמודד עם כל סיטואציה בצורה מקצועית ובמקביל קיימים יועצי אינסטלציה 

שתפקידם לייעץ במצבים מורבים ולפתור סכסוכים בין לקוחות לקבלנים.

טיפול בגגות :

כדי לעצור את הרטיבות הנוצרת מהגג יש לבצע ללא דיחוי איטום של הגג. השלב הראשון הוא ניקוי מאסיבי של הגג בין דודי השמש ומדחסי המזגנים הממוקמים עליו. לאחר מכן, מבצעים זיפות חם בכל אחת מפינות הגג . כשהזפת מתייבש מורחים שכבת סיד כדי לשמר את הזפת לאורך שנה לפחות.

בבניינים חדשים שהגגות בהם ריקים מתכולה, אפשר לבצע איטום באמצעות יריעות ביטומניות לאיטום מוחלט של הגג ועצירת הנזילות.

החלפת צנרת :

בבתים הישנים קיימת צנרת ישנה מברזל שעם הזמן מתמלאת בחלודה ולכן זרם המים הופך לחלש ולא קולח. הצנרת הזו מתפוררת אט אט ולכן הרטיבות שמתגלה היא הזדמנות לשלוף את הצנרת הישנה ולהתקין במקומה צנרת PVC איכותית.

איתור רטיבות בקיר
רטיבות בקיר יש דרכים להתמודד עם זה
יש לכם שאלות? דברו איתנו! מענה טלפוני יינתן בימים א'-ה' בין השעות 9:00-17:00